Skip to content

Program B-Fit in the Street

  • envelope icon

Timp de patru zile, Piața Unirii, Piața George Enescu, Piața Universității, Parcul Cișmigiu, Centrul istoric și toate bulevardele centrale vor fi inundate de veselie și culoare, prin desfășurarea a 30 de spectacole susținute de peste 230 de artiști, din 9 ţări, precum: Australia, Spania, Franța, Olanda, Marea Britanie, Slovacia, Belgia, Italia și România.

 PROGRAM  B-FIT IN THE STREET

JOI, 29 MAI
  • 19:00 – 19:30
Animated Vases (Teatro Scalzo) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
The Sofa (Tukkers Connexion)- Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Giant Puppets (Caramantran)- Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Flag Wavers (Principi d’Acaja) – Piaţa Universitatii
Mirror Family (Top Event Shows) – Piata Universitatii
White Wings (Close Act Theatre) – Piata Universitatii
The Toys (Mademoiselle Paillette)- Piata Universitatii
Red Hearts (Mademoiselle Paillette) – Piata Universitatii
Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) – Piata Universitatii
Body Puppets (Snuff Puppets) – Piata Universitatii
  • 19:30 – 20:00
Alive Stones (Krist Doo Street Theatre) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Giant Puppets (Caramantran) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Divas (Transe Express) – Piata Universitatii
Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon) – Piata Universitatii
The Aliens (Close Act Theatre) – Lipscani cu Carada
Giant Family (Street Arts Fandunito) – Piata Roma
Little Circus (Cirque en Kit) – Piata Sf. Anton
  • 20:00 – 20:30
Animated Vases (Teatro Scalzo) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Body Puppets (Snuff Puppets) – Piata Universitatii
Giant Flowers (Kalice Productions) – Piata Universitatii
Horsemen (Les Gouludrus)- Lipscani cu Carada
Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) – Piata Roma
Chichi & Coco (Teatro Scalzo) – Piata Sf. Anton
  • 20:30 – 21:00
The Sofa (Tukkers Connexion) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Giant Puppets (Caramantran)- Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Red Hearts (Mademoiselle Paillette) – Piata Universitatii
Giant Family (Street Arts Fandunito) – Piata Universitatii
White Wings (Close Act Theatre) – Piata Sf. Anton
Little Circus (Cirque en Kit) – Piata Roma
Mirror Family (Top Event Shows) – Lipscani cu Carada
Alive Stones (Krist Doo Street Theatre)- Lipscani cu Carada
  • 21:00 – 21:15 Heliosphere (The Dream Engine International) – Piaţa Universitatii
  • 21:15 – 21:35 La Boite a Ballet (Festibal) – Piaţa Universitatii
  • 21:45 – 22:00  Heliosphere (The Dream Engine International)- Piaţa Universitatii
  • 22:00 – 22:20 La Boite a Ballet (Festibal)- Piaţa Universitatii
  • 22:30 – 22:45 Heliosphere (The Dream Engine International) – Piaţa Universitatii
  • 21:00 – 21:30
Giant Puppets (Caramantran) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Divas (Transe Express) – Piaţa Universitatii
The Aliens (Close Act Theatre) – Piata Roma
Chichi & Coco (Teatro Scalzo) – Piata Sf. Anton 
Horsemen (Les Gouludrus) – Piata Sf. Anton
The Toys (Mademoiselle Paillette) – Lipscani cu Carada
  • 21:30 – 22:00
The Sofa (Tukkers Connexion) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Body Puppets (Snuff Puppets) – Piaţa Universitatii 
Mirror Family (Top Event Shows) – Piaţa Universitatii
Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) – Piaţa Universitatii
Giant Flowers (Kalice Productions) – Piata Sf. Anton
Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon)- Piata Roma
Flag Wavers (Principi d’Acaja) – Lipscani cu Carada 
  • 22:00 – 22:50 Galileo (Deux Ex Machina) – Piaţa George Enescu
Vineri, 30 MAI
  • 15:00 – 16:00
15:00 – 15:30 Animated Vases (Teatro Scalzo) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
15:00 – 15:30 Giant Flowers (Kalice Productions)- Piata Roma
15:00 – 16:00 Loin / Lontano (Les Clandestines) – Piata Sf. Anton
15:30 – 16:00 Divas (Transe Express) – Piata Universitatii
15:30 – 16:00 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) – Piata Roma
15:30 – 16:00 The Sofa (Tukkers Connexion)- Centrul expozitional (Pta Universitatii)
15.30 – 16.00 The Toys (Mademoiselle Paillette) – Lipscani cu Carada
  • 16:00 – 17:00
16:00 – 16:20 La Boite a Ballet (Festibal) – Piata Universitatii
16:00 – 16:30 Horsemen (Les Gouludrus) – Piata Roma
16:00 – 16:30 Mirror Family (Top Event Shows) – Lipscani cu Carada
16.00 – 16.30 Long Necks (Compagnie Albedo) – Piata Sf. Anton
16.30 – 17.00 Alive Stones (Krist Doo Street Theatre) – Piata Universitatii
16.30 – 17.00 White Wings (Close Act Theatre)- Piata Sf. Anton
16.30 – 17.00 Little Circus (Cirque en Kit) – Lipscani cu Carada
  • 17:00 – 18:00
17.00 – 17.30 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) – Piata Roma
17.00 – 17.30 Body Puppets (Snuff Puppets) -Lipscani cu Carada
17:00 – 17:30 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon) – Piata Universitatii
17.30 – 18.00 Giant Family (Street Arts Fadunito) – Piata Universitatii
17:30 – 18:00 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) – Piata Sf. Anton
17:30 – 18:00 Flag Wavers (Principi d’Acaja) – Lipscani cu Carada
17:30 – 18:00 DrumCafe (Latura Extrema) – Piata Roma
  • 18:00 – 19:00
18:00 – 18:30 Mirror Family (Top Event Shows) – Piata Universitatii
18.00 – 18.30 The Sofa (Tukkers Connexion) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
18:00 – 18:30 Alive Stones (Krist Doo Street Theatre)- Piata Sf. Anton
18.00 – 18.30 Little Circus (Cirque en Kit) – Lipscani cu Carada
18:00 – 19:00 Giant Puppets (Caramantran) – Piata Roma
18:30 – 19:00 Long Necks (Compagnie Albedo) -Piata Universitatii
18:30 – 19:00 Giant Flowers (Kalice Production) – Lipscani cu Carada
18:30 – 19:00 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) – Piata Sf. Anton
18:30 – 19:00 The Aliens (Close Act Theatre) -Piata Roma
  • 19:00 – 20:00
19.00 – 19.30 Body Puppets (Snuff Puppets) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
19.00 – 19.30 Divas (Transe Express) – Piata Universitatii
19.00 – 19.30 Red Hearts (Mademoiselle Paillette) – Lipscani cu Carada
19.00 – 19.30 Mirror Family (Top Event Shows) -Piata Roma
19.00 – 19.30 Horsemen (Les Gouludrus) – Piata Sf. Anton
19.00 – 19.30 The Sofa (Tukkers Connexion) – Centrul expozitional (Universitate)
19:30 – 20:00 Giant Puppets (Caramantran) – Piata Universitatii
19:30 – 20:00 DrumCafe (Latura Extrema) – Piata Universitatii
19:30 – 20:00 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon)- Lipscani cu Carada
19:30 – 20:00 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) – Piata Roma 
  • 20:00 – 22:45 Hamlet (Shakespeare’s Globe) – Piata Sf. Anton
  • 20:00 – 21:00
20.00 – 20.30 Giant Family (Street Art Fadunito) – Piata Universitatii
20:00 – 20:30 Giant Puppets (Caramantran) – Piata Universitatii
20.00 – 20.30 The Toys (Mademoiselle Paillette)- Lipscani cu Carada
20.00 – 20.30 Animated Vases (Teatro Scalzo) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
20.00 – 20.30 White Wings (Close Act Theatre) – Piata Roma
20.30 – 21.00 The Aliens (Close Act Theatre) – Piata Universitatii
20.30 – 21.00 Red Hearts (Mademoiselle Paillette) – Piata Roma
20.30 – 21.00 Body Puppets (Snuff Puppets) – Lipscani cu Carada
20:30 – 21:00 Mirror Family (Top Event Shows) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
20:30 – 20:50 Les Botte A Ballet (Festibal)- Piata Universitatii
20:45 – 21:15 Flag Wavers (Principi d’Acaja) – Lipscani cu Carada
  • 21:00 – 21:50 Celestial Carillon (Transe Express) – Parcul Unirii
  • 21:50 – 22:30 The Water Show (Aquatic Show International)- Piata Unirii (Splaiul Dambovitei)
Sambata, 31 MAI
  • 15:00 – 17:45 Hamlet (Shakespeare’s Globe) – Piata Sf. Anton
  • 15:00 – 16:00
15.00 – 15.30 Animated Vases (Teatro Scalzo)- Centrul expozitional (Pta Universitatii)
15:00 – 15:30 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) – Piata Roma
15.00 – 15.30 The Sofa (Tukkeres Conexions) – Lipscani cu Carada
15.30 – 16.00 The Toys (Mademoiselle Paillette)- Piata Roma
15:30 – 16:00 Horsemen (Les Gouludrus) – Lipscani cu Carada
15:30 – 16:00 Mirror Family (Top Event Shows) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
  • 16:00 – 17:00
16.00 – 16.30 Alive Stones (Krist Doo Street Theatre) – Piata Roma
16.00 – 16.30 White Wings (Close Act Theatre) – Piata Universitatii
16:00 – 16:30 Long Necks (Compagnie Albedo) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
16.00 – 16.30 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) – Lipscani cu Carada 
16.30 – 17.00 Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)- Lipscani cu Carada
16:30 – 17:00 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon) – Piata Roma
16.30 – 17.00 Giant Family (Street Art Fadunito) – Piata Universitatii
  • 17:00 – 18:00
17.00 – 17.30 Body Puppets (Snuff Puppets) – Lipscani cu Carada
17:00 – 17:30 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) – Piata Roma
17:00 – 17:30 Flag Wavers (Principi d’Acaja) – Piata Universitatii
17:00 – 17:30 Mirror Family (Top Event Shows) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
17:30 – 18:00 Giant Puppets (Caramantran)- Piata Roma 
17.30 – 18.00 The Sofa (Tukkeres Conexions)- Lipscani cu Carada
17.30 – 18.00 Little Circus (Cirque en Kit) -Piata Universitatii
  • 18:00 – 19:00
18:00 – 18:30 Giant Puppets (Caramantran) -Piata Roma 
18:00 – 18:30 Giant Flowers (Kalice Productions) -Piata Universitatii
18:00 – 18:30 Long Necks (Compagnie Albedo) -Centrul expozitional (Pta Universitatii)
18.00 – 18.30 Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)- Lipscani cu Carada
18.00 – 18.30 Body Puppets (Snuff Puppets) -Piata Roma 
18:00 – 19:00 Loin / Lontano (Les Clandestines) -Piata Sf. Anton
18:30 – 19:00 Divas (Transe Express) – Piata Universitatii
18.30 – 19.00 Alive Stones (Krist Doo Street Theatre) – Piata Roma
18.30 – 19.00 Red Hearts (Mademoiselle Paillette)- Lipscani cu Carada
  • 19:00 – 20:00
19:00 – 19:30 Mirror Family (Top Event Shows) -Piata Roma
19:00 – 19:30 Horsemen (Les Gouludrus) -Centrul expozitional (Pta Universitatii)
19.00 – 19.30 The Sofa (Tukkeres Conexions)- Lipscani cu Carada
19:30 – 20:00 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon) -Piata Universitatii
19.30 – 20.00 The Aliens (Close Act Theatre) -Lipscani cu Carada
19.30 – 20.00 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) -Piata Roma
  • 20:00 – 22:45 Hamlet (Shakespeare’s Globe) – Piata Sf. Anton
  • 20:00 – 20:30
20.00 – 20.30 Animated Vases (Teatro Scalzo) – Centrul expozitional (Pta Universitatii)
20.00 – 20.30 Giant Family (Street Art Fadunito) – Piata Roma
20.00 – 20.30 Body Puppets (Snuff Puppets) – Lipscani cu Carada
  • 21:00 – 21:50 Dodoland (Grupo Puja) – Piata George Enescu
  • 22:00 – 22:30 – PARADA (Piata George Enescu – Piata Universitatii)
Mirror Family (Top Event Shows) 
White Wings (Close Act Theatre) 
The Aliens (Close Act Theatre) 
Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) 
Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem) 
Flag Wavers (Principi d’Acaja) 
DrumCafe (Latura Extrema) 
Giant Puppets (Caramantran) 
The Toys (Mademoiselle Paillette)
Red Hearts (Mademoiselle Paillette)
Little Circus (Cirque en Kit)
Giant Flowers (Kalice Productions)
  • 22:30 – 23:00 Divas (Transe Express) Piata Universitatii
Duminica, 1 IUNIE
  • 13:00 – 14:00
13:00 – 13:30 Mirror Family (Top Event Shows) -Parcul Cismigiu
13:30 – 14:00 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) -Parcul Cismigiu
  • 14:00 – 15:00
14.00 – 14.30 The Toys (Mademoiselle Paillette) -Parcul Cismigiu
14:00 – 14:30 Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)- Parcul Cismigiu
14:00 – 15:00 Giant Puppets (Caramantran) -Centrul expozitional (Pta Universitatii)
14:30 – 15:00 Red Hearts (Mademoiselle Paillette)- Parcul Cismigiu
  • 15:00 – 16:00
15:00 – 15:30 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon)- Parcul Cismigiu
15.00 – 15.30 The Sofa (Tukkeres Conexions) -Parcul Cismigiu
15.00 – 15.30 Animated Vases (Teatro Scalzo)-Centrul expozitional (Pta Universitatii)
15.00 – 15.30 The Aliens (Close Act Theatre) Lipscani cu Carada
15:00 – 15:30 Flag Wavers (Principi d’Acaja) Piata Universitatii
15:30 – 16:00 Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)- Lipscani cu Carada
15:30 – 16:00 Mirror Family (Top Event Shows) -Parcul Cismigiu 
15:30 – 16:00 Horsemen (Les Gouludrus)- Piata Roma
  • 16:00 – 17:00
16:00 – 16:30 Divas (Transe Express) -Piata Universitatii
16.00 – 16.30 White Wings (Close Act Theatre) -Piata Sf. Anton
16:00 – 16:30 Long Necks (Compagnie Albedo)- Parcul Cismigiu
16.30 – 17.00 The Aliens (Close Act Theatre)- Piata Universitatii
16.30 – 17.00 Giant Family (Street Art Fadunito)- Parcul Cismigiu
16.30 – 17.00 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) -Piata Roma 
  • 17:00 – 18:00
17.00 – 17.30 Red Hearts (Mademoiselle Paillette) -Lipscani cu Carada
17.00 – 17.30 Giant Family (Street Art Fadunito) -Parcul Cismigiu
17:00 – 17:30 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon) -Piata Universitatii
17:00 – 17:30 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) -Parcul Cismigiu
17.30 – 18.00 Animated Vases (Teatro Scalzo) -Parcul Cismigiu
17.30 – 18.00 The Toys (Mademoiselle Paillette) -Piata Universitatii
  • 18:00 – 19:00
18:00 – 18:30 Flag Wavers (Principi d’Acaja) -Piata Universitatii
18.00 – 18.30 The Sofa (Tukkeres Conexions) -Parcul Cismigiu
18:00 – 18:30 Mirror Family (Top Event Shows) -Parcul Cismigiu
18:00 – 19:00 Giant Puppets (Caramantran) -Lipscani cu Carada
18:30 – 19:00 Horsemen (Les Gouludrus) -Piata Universitatii
18.30 – 19.00 White Wings (Close Act Theatre) -Parcul Cismigiu
  • 19:00 – 20:00
19:00 – 19:30 Divas (Transe Express) -Piata Universitatii
19.00 – 19.30 The Sofa (Tukkeres Conexions)- Parcul Cismigiu
19.00 – 19.30 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) -Lipscani cu Carada 
19:30 – 20:00 Mirror Family (Top Event Shows) -Parcul Cismigiu
19.30 – 20.00 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles)- Parcul Cismigiu 
19.30 – 20.00 Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)-Piata Universitatii
19.30 – 20.00 Long Necks (Compagnie Albedo)- Piata Roma 
 
Va asteptam la teatru de strada!

  • envelope icon

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *